Strona główna > Aktualności /Czerwcowe informacje z PAM Center

Czerwcowe informacje z PAM Center

Wakacje coraz bliżej – w PAM Center nastał okres podsumowań. Kończy się 40. jubileuszowa edycja MiniMBA® , swój finał będzie też miała III i ostatnia edycja projektu „Akademia Kierownika”. Za to już we wrześniu po raz 17 startujemy z programem EMBA - urlop to dobry czas, by nabrać sił przed kolejnymi wyzwaniami i zastanowić się nad rozwojem osobistym…

Życzymy udanych wakacji i zapraszamy po szczegóły do lektury najnowszego newslettera:

Zakończenie 40 jubileuszowej edycji Studium Menedżerskiego MiniMBA®  

Dobiega końca 40 jubileuszowa edycja MiniMBA. Uczestnicy szkolenia rozpoczęli przygotowania do konkursu case’ów, który odbędzie się podczas ostatnich zajęć 29 czerwca. W decydującą fazę weszła gra decyzyjna – do rozegrania pozostały jeszcze 4 etapy.

 

Kończy się III edycja projektu „Akademia Kierownika” 

Zbliża się do końca ostatnia już edycja projektu „Akademia Kierownika”. Finałowe zajęcia, podczas których zostanie zrealizowany blok Zarządzanie projektami, odbędą się 26 i 27.06.2013.  „Akademię Kierownika”, obejmującą 128 godzin szkolenia, do tej pory ukończyło 97 menedżerów liniowych bezpośrednio kierujących zespołami pracowników w przedsiębiorstwach z regionu łódzkiego.

 

Trwa XVI edycja Executive MBA 

W maju studenci wzięli udział w zajęciach Leading with integrity, prowadzonych przez dr Ewę Brzezińską, oraz rozpoczęli kurs Strategic management, prowadzony przez prof. dr hab. Jana Jeżaka oraz dr Zbigniewa Matyjasa. W czerwcu rozpoczęły się zajęcia prof. Progyana Basu, który prowadzi wykłady z przedmiotu Accounting for managerial decisons.

 

Zbliża się graduacja XV edycji Programu Executive MBA 

22 czerwca 2013 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów absolwentom XV edycji Polsko-Amerykańskiego Programu Studiów Executive MBA. W graduacji weźmie udział reprezentujący University of Maryland profesor Progyan Basu, wykładowca w Programie EMBA. Zgodnie z obowiązującym na amerykańskich uczelniach zwyczajem, symbolicznym aktem ukończenia studiów będzie przełożenie chwosta biretu z jego prawej strony na lewą, a ceremonię  zakończy tradycyjne wyrzucenie biretów w górę przez wszystkich absolwentów. Dyplomem MBA zdobytym w ramach Polsko-Amerykańskiego Programu Studiów Executive MBA może się poszczycić już 367 osób – menedżerów w międzynarodowych korporacjach i krajowych przedsiębiorstwach, właścicieli firm i osób zajmujących kierownicze stanowiska w instytucjach i organizacjach.

 

Projekt „Zawód-Kariera-Sukces” – konferencja podsumowująca

11 czerwca br. w Pabianicach odbyła się konferencja podsumowująca dwuletni okres realizacji projektu „Zawód-Kariera-Sukces”. Podczas spotkania przedstawiono i omówiono Raport oraz zaprezentowano osiągnięte rezultaty. Podczas uroczystości zakończenia projektu uczestnicy II edycji  otrzymali  certyfikaty ukończenia szkoleń i kursów, zaś uczniowie, którzy brali udział
w modułach organizowanych wraz z amerykańskim partnerem -  „Bezpieczeństwo w sieci” i „Droga do Przedsiębiorczości” – odebrali certyfikaty sygnowane przez władze Arlington Public Schools. Wśród gości były władze Starostwa Pabianic i Urzędu Pabianickiego oraz uczniowie, nauczyciele i doradcy biorący udział w projekcie.

 

IX Międzynarodowy Kongres MBA w Krakowie

Ponad 120 przedstawicieli nauki i biznesu, w tym reprezentacja PAM Center, wzięło udział w IX Międzynarodowym Kongresie MBA, który odbywał się w dniach 17 – 19 maja br. w Krakowie.    Hasłem tegorocznej edycji kongresu był „Wyścig po Talenty” . Uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń z dziedziny zarządzania oraz okazję do budowania aktywnej platformy komunikacji i współpracy. Kierownictwo PAM Center brało udział w wielu panelach programowych, m.in. zostało zaproszone do udziału w spotkaniu dyrektorów programów MBA poświęconemu rankingom i ratingom.

 

Za nami X Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy

X edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy tym razem miała swoje miejsce w Łodzi. 26 kwietnia  br. PAM Center i Wydział Zarządzania UŁ przedstawiły swoją ofertę, kładąc szczególny nacisk na prezentację – zgodnych z najnowszymi trendami w edukacji menedżerskiej – programów studiów
i szkoleń z włączonymi elementami coachingu. Dr Ewa Brzezińska – trener i coach współpracujący
z PAM Center, wygłosiła prezentację dotyczącą executive coaching w programach rozwoju menedżerów zajmujących kluczowe stanowiska w organizacjach. W swoim wystąpieniu opowiedziała o idei coachingu menedżerskiego oraz o płynących z niego korzyściach. Podkreśliła, że włączenie indywidualnego coachingu – wzorem amerykańskiego partnera R.H. Smith School of Business – w programy studiów podyplomowych Executive MBA, otwiera nowe możliwości rozwoju kompetencji menedżerów.

 

Lean Accounting – 24-25 kwietnia 2013 

PAM Center było partnerem drugiej konferencji z cyklu „Lean Accounting”, zorganizowanej przez Katedrę Rachunkowości Wydziału Zarządzania UŁ. Tym razem spotkanie było poświęcone „szczupłemu zarządzaniu” – kulturze lean, jej roli w kierowaniu przedsiębiorstwem i praktycznym aspektom wdrażania. Wśród prelegentów – wykładowcy Wydziału Zarządzania, przedstawiciele organizacji związanych z lean management oraz firm stosujących koncepcję w praktyce zarządczej.

 

Rusza II edycja projektu „Zawodowe Centrum Kariery”

W maju odbyły się spotkania informacyjne w dwóch Zespołach Szkół Zawodowych w Koluszkach, których uczniowie są beneficjentami programu „Zawodowe Centrum Kariery”. Tym samym rozpoczęła się rekrutacja do II edycji projektu.  Równocześnie kończą się zajęcia w ramach I edycji – uczestnicy przygotowują się do prezentacji finałowych na zajęcia realizowane w ramach komponentu amerykańskiego.

Informacje na temat projektu są dostępne na stronie: http://zck-koluszki.pl/

 

Targi Praktyk i Staży w Pabianicach

19 kwietnia br. w Pabianicach odbyły się Targi Praktyk i Staży w ramach zakończonego już projektu „Zawód – Kariera – Sukces”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Celem targów, skierowanych głównie do uczniów szkół zawodowych – uczestników programu, był bezpośredni kontakt z pracodawcami oraz zapewnienie możliwości złożenia dokumentów aplikacyjnych (uczniowie przygotowali specjalnie na targi CV i list motywacyjny). Wśród prezentujących swoją ofertę przedsiębiorstw były m.in. firmy PAWO, Kilargo, Komandor, Delia Cosmetics, Pafana i AMX Łódź.

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.zawod-kariera.pl