Strona główna > Aktualności /Graduacja w ramach Akademii Dobrego Rządzenia

Graduacja w ramach Akademii Dobrego Rządzenia

29 czerwca 2012 w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego uroczyście wręczono dyplomy i certyfikaty dla absolwentów „Akademii Dobrego Rządzenia” – studiów Master of Public Administration (MPA) oraz szkolenia Mini MPA. Współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przedsięwzięcie było dedykowane urzędnikom dwóch jednostek samorządu terytorialnego – Gminy Miasta Zgierz oraz Powiatu Łódzkiego Wschodniego. Więcej>

29 czerwca 2012 r. w Polsko-Amerykańskim Centrum Zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego uroczyście wręczono dyplomy i certyfikaty dla absolwentów „Akademii Dobrego Rządzenia” – studiów Master of Public Administration (MPA) oraz szkolenia Mini MPA. Współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego przedsięwzięcie było dedykowane urzędnikom dwóch jednostek samorządu terytorialnego – Gminy Miasta Zgierz oraz Powiatu Łódzkiego Wschodniego.

- Życie samorządowe, zwłaszcza na poziomie powiatów, nie jest w Polsce łatwe – mówił Marek Jarzębski, Wicestarosta Powiatu Łódzkiego Wschodniego i uczestnik programu. – Borykamy się z różnymi problemami, ale szukamy nowych sposobów ich rozwiązywania.

O nowych wyzwaniach w obszarze zarządzania publicznego, związanych m.in. z potrzebą racjonalizacji działań administracji, możliwością stosowania rachunku ekonomicznego w sektorze usług publicznych, oraz odpowiedzialnością menedżerów za osiągane rezultaty, mówiła także dr Beata Banachowicz z Katedry Zarządzania Miastem i Regionem na Wydziale Zarządzania podkreślając, że w warunkach, w których regiony muszą konkurować nie tylko w skali kraju, dotychczasowe procesy administracyjne są niewystarczające.

„Akademia Dobrego Rządzenia”, której celem było podniesienie jakości usług publicznych, bezpośrednio odpowiadała na te potrzeby.  Wyjątkowe w skali kraju programy zostały opracowane specjalnie pod kątem potrzeb pracowników jednostek samorządowych – tak, aby wyposażyć ich nie tylko w najnowszą wiedzę z zakresu zarządzania w administracji publicznej, ale również w narzędzia do jej skutecznego wykorzystania. Uczestniczyli w nich wykładowcy włoskich uczelni – mediolańskiego Uniwersytetu Bocconi i Uniwersytetu w Udine. Obie jednostki mają doświadczenie w realizacji programów dla samorządów lokalnych i centralnych, dzięki czemu uczestnicy projektu mieli możliwość udziału w transferze wiedzy i praktyk w skali europejskiej, a pozyskane kompetencje zyskały międzynarodowy kontekst.

Wyniki projektu wyglądają bardzo obiecująco; już dziś można wyrazić nadzieję, że te kilkanaście miesięcy wysiłków podniesie jakość pracy w urzędach – powiedział kierownik projektu, dr Dominik Drzazga z Wydziału Zarządzania UŁ. Poza wzrostem wiedzy, udział w MPA przyniósł rezultat w postaci poprawy umiejętności do współpracy – dodał.

Uroczystość zakończenia studiów MPA była wzorowana na graduacjach siostrzanego Programu Executive MBA, kierowanego do sektora biznesowego. Studenci odebrali dyplomy ubrani w tradycyjne togi i birety. Ceremonię zakończyło tradycyjne wyrzucenie biretów w górę.