Strona główna > Aktualności /„Ryzykowana gra, czyli jak zarządzać ryzykiem”

„Ryzykowana gra, czyli jak zarządzać ryzykiem”

Zapraszamy absolwentów programu Executive MBA  do wzięcia udziału w warsztacie „Ryzykowana gra, czyli jak zarządzać ryzykiem”, który organizujemy we współpracy z firmą HRP w dn. 12 czerwca br. Udział bezpłatny*. Decyduje kolejność zgłoszeń – ilość miejsc ograniczona.

*Wymogiem formalnym jest ukończenie programu Executive MBA w PAM Center.

Prowadzący: Konrad Jaszczyński, Monika Kostrzewska (Grupa Regionalna IPMA Polska Łódź, Young Crew, HRP Excellence)

Jak skutecznie zarządzać tym, co nieuchronne? Minimalizować czy wzmacniać? Unikać czy akceptować?
Czyli wszystko to, co Project Manager powinien wiedzieć i doświadczyć w obszarze zarządzania ryzykiem projektu.
Gra symulacyjna pozwoli uczestnikom zrozumieć wagę podejmowanych decyzji
w procesie zarządzania ryzykiem oraz ich konsekwencji na realizację projektu. Umożliwi wspólnie wypracować odpowiedzi na w/w pytania oraz poznać konsekwencje stosowanych metod i narzędzi zarządzania tym obszarem projektu. Gra oparta jest o zasady zarządzania ryzykiem zgodnie ze standardami IPMA.

Zaryzykuj i przyjdź na nasz warsztat. Wciel się w rolę Project Managera i zrealizuj projekt z sukcesem!

Zapraszamy!

Konrad Jaszczyński – Przewodniczący Grupy Regionalnej IPMA Łódź, Prezes Zarządu HRP Excellence, Menedżer z 8-letnim doświadczeniem, w szczególności w zakresie zarządzania projektami i optymalizacji procesów organizacyjnych, jak również innowacyjnych form wykorzystywanych w procesie edukacji. Jako psycholog z wykształcenia stara się łączyć miękkie aspekty zarządzania projektami z podejściem narzędziowym. Realizując projekty dla klientów zewnętrznych dostarczał szeroki wachlarz efektywnych rozwiązań z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim i rozwijania potencjału pracowniczego, tworząc, nadzorując merytorycznie oraz koordynując specjalistyczne programy szkoleniowe dla kadry menedżerskiej w obszarze Project management
i Lean management, m.in. dla takich firm jak: AB, Alles, Alsen, Ikea, Magellan, PGE, Pam Center działające przy Uniwersytecie Łódzkim. W swojej pracy stara się wykorzystywać innowacyjne formy szkoleniowe oraz elementy gamifikacji wspierane nowoczesnymi technologiami, w tym e-learningiem
i videocastami. Jako trener zrealizował ponad 400 godzin szkoleń z zakresu zarządzania projektami zgodnie ze standardami IPMA i PMI.

Monika Kostrzewska – Trener rozwoju osobistego, członek IPMA Polska, koordynator Young Crew Polska na terenie Łodzi. Manager z pięcioletnim doświadczeniem. Prowadziła projekty związane
z wprowadzeniem na rynek produktów firm farmaceutycznych, zarówno z grupy RX, jak i OTC. Prowadziła kampanie reklamowe i marketingowe dla produktów z branży farmaceutycznej, wyrobów alkoholowych i tytoniowych oraz projekty dla branży IT. Współpracowała m.in. z firmami: Abbot, Actavis, Cisco Systems Inc., Johnson&Johnson, Merc, MSD, Bayer, Baxter, Astra Zeneca, Medagro, Schering-Plough. Obecnie specjalizuje się w optymalizacji procesów rozwojowych. W kręgu jej zainteresowań mieści się również szeroko pojęta grywalizacja, edutainment oraz nowoczesne technologie w edukacji.

Ryzykowna GRA3