Restartuj swój biznes. Ekonomia „ograniczonego uścisku”

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zapraszamy 15 września, godz. 16.00!

Prosimy o zarejestrowanie chęci udziału w seminarium.

  • O seminarium
  • Program
  • Prelegenci

Ograniczone uściski, utrzymywanie dystansu, stosowanie środków ochrony zdrowia i bezpieczeństwa to tylko część zaleceń ekspertów, które mają uchronić nas od rozprzestrzeniania się wirusa na świecie.

 

To także współczesna rzeczywistość  społeczno-gospodarcza zmieniona przez Covid-19 charakteryzująca się  nisko-dotykowymi interakcjami ludzkimi, trwałymi zmianami w środowisku pracy, nowymi wzorcami konsumpcji, rozrywki, opieki zdrowotnej czy też nauki.

 

Celem seminarium jest przyjrzenie się bliżej, w jaki sposób współczesne organizacje przystosowują się do nowych realiów rynkowych opartych o ograniczone fizyczne kontakty, zwiększone zaangażowanie cyfrowe klientów poszukujących angażujących doświadczeń społecznych, które wzmacniają równocześnie ich bezpieczeństwo.

Spotkanie koncentruje się wokół trzech problemów:

  • wizji organizacji przyszłości, która wraz z technologią zmienia formę i przestrzeń dla ludzkiej pracy,
  • wskazania na psychologiczne zachowania człowieka w scyfrowanym środowisku biznesu,
  • poszukiwania rozwoju firm i recepty na sukces w środowisku zakłóceń, ulotnych sytuacji i niestabilnych warunków gospodarczych.

Spotkanie dotyka także zagadnień identyfikowania swojego biznesu na nowo, gotowości  do podjęcia zmiany, gdzie wspólnym mianownikiem są technologia, innowacje i metody zarządzania pozwalające na budowanie i skalowanie współczesnych firm.

 


To już piętnaste seminarium z cyklu W drodze do menedżerskiej doskonałości. Realizujemy je od ponad pięciu lat. Stanowią one ważny element w rozwoju menedżerskich kompetencji oraz wspieraniu integracji środowisk akademickich i biznesowych. Spotkania te są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, wiedzy i dostarczenia informacji dotyczącej najnowszych wyzwań dla biznesu. Tworzą platformę do współpracy, a także inspirują do realizacji wspólnych inicjatyw i projektów. 

 

 

Partner merytoryczny Seminarium 

 

Istnieje na polskim rynku szkoleniowym od 1994 roku oferując szeroki zakres specjalistycznych szkoleń, zróżnicowanych pod względem tematyki i metodyki ich prowadzenia. Oferuje szkolenia ukierunkowane na rozwój kadry menedżerskiej, pracowników, zespołów i organizacji.

 

Sponsorzy

 

 

 

 

Zapraszamy 15 września 2021 od godz. 16.00

Program:

16.00 – 16.05  

Powitanie i otwarcie seminarium

    dr Anna Sibińska, Dyrektor Polsko-Amerykańskiego Programu Studiów MBA
 16.05 - 16.35   Organizacja przyszłości – od utopii do przestrzeni 5.0
   

dr Artur Modliński, kierownik Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją, Wydział Zarządzania UŁ

Dynamiczny rozwój nowych technologii zmienia formę i przestrzeń dla ludzkiej pracy. Chociaż jeszcze dekadę temu powszechne użycie sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości czy internetu rzeczy było postrzegane jako utopia, dzisiaj staje się standardem za którym podążają duże, średnie i małe firmy. Na horyzoncie przyszłości pojawiają się jeszcze bardziej zaawansowane technologie, które mogą pogłębić zmianę technologiczną we współczesnych organizacjach. Wartym wspomnienia jest holoportacja (holoprtation), idea rozszerzonego technologicznie pracownika (techno-augmented employee) czy uwspólnione umysły (hive minds). Podczas spotkania uczestnicy zostaną zaproszeni w podróż po organizacji wykorzystującej te i wiele innych technologii mających kształtować przestrzeń organizacji 5.0.
 16.35 - 16.55  

Zhakuj swój umysł 

   

Patrycja Sławuta, SelfHackathon

Na spotkaniu zapoznamy się z najnowszymi badaniami z psychologii dotyczącymi hakowania umysłu i zachowania spokoju ducha w ciężkich i nieprzewidywalnych czasach. Będziemy także rozmawiać na temat nastawienia, nawyków myślowych i odporności.


 16.55 - 17.15  

Recepta na sukces

   

Maciej Orłoś, trener EY Academy of Business

W trakcie seminarium będziemy poszukiwać nowych metod rozwoju firm i recepty na sukces w nowej rzeczywistości popandemicznej, środowisku zakłóceń, ulotnych sytuacji i niestabilnych warunków gospodarczych.

 17.15 - 17.30  

Dyskusja moderowana.

   

Goście panelu:  Maciej Orłoś, Trener EY Academy of Business, Patrycja Sławuta, SelfHackathon, dr Artur Modliński, Kierownik Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją, Wydział Zarządzania UŁ

Prowadzenie dyskusji i moderowanie: dr Anna Sibińska, Dyrektor Polsko-Amerykańskiego Programu Studiów MBA


 17.30   Posumowanie i zakończenie seminarium
 

Maciej Orłoś - dziennikarz, autor i gospodarz programów telewizyjnych, prowadzący wydarzenia specjalne, konferencje oraz gale. Jeden z najbardziej popularnych prezenterów telewizyjnych w Polsce. Laureat dwóch Telekamer, czterech Wiktorów, w tym Super Wiktora. Autor książki – „Sztuka wystąpień publicznych”, poświęconej autoprezentacji i wystąpieniom. Trener EY Academy of Business.

 

  

 

   

dr Artur Modliński prowadzi badania w obszarze zarządzania posthumanistycznego i zalgorytmizowanych organizacji. Łączy nurty teoretyczne z zakresu etologii, antropologii, ewolucji i psychologii do wyjaśniania zjawisk w obszarze zarządzania organizacjami. Jego teksty popularyzatorskie były wykorzystywane m.in. w Gazecie Wyborczej, Rzeczpospolitej, PAP, Brief, Outsourcing. Występował w magazynach transmitowanych przez Polsat i TVN oraz w audycjach radiowych Eski, Radio Łódź, Halo Radio, RMF FM. Doktorat obronił w obszarze nauk ekonomicznych w roku 2018. Pracował w Katedrze Zarządzania w Społeczeństwie Sieciowym na Akademii Leona Koźmińskiego, aby następnie przenieść się do Katedry Zarządzania, na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie od 2019 roku pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją i Cyberkomunikacją. Jednocześnie jest badaczem w Międzynarodowym Centrum Badawczym (CITAD) przy Uniwersytecie Lusiada, Laboratorium Urban Sensorial w Lizbonie, stałym członkiem Instytutu Iris Ankona w Rydze, Fundacji Romualdo del Bianco we Florencji oraz Europejskiej Fundacji Rozwoju Człowieka.


 

       Patrycja Sławuta, MA, PhD(c) Psych, jest behawiorystką z Nowego Jorku

Patrycja opowiada się za ulepszaniem ludzkości. Wierzy, że znajdujemy się w przełomowym okresie historii, który dojrzał do przeprogramowania na poziomie gatunkowym. Po udanej karierze akademickiej, Patrycja założyła SelfHackathon, butikową firmę konsultingową, która wykorzystuje najnowsze badania naukowe do wprowadzania innowacji w biznesie. Dzięki sieci ponad 50 naukowców i ekspertów w danej dziedzinie, SelfHackathon pomaga osobom, zespołom i firmom osiągającym najlepsze wyniki w hackowaniu, przeprogramowywaniu i ulepszaniu siebie. Wśród ich klientów są najbardziej ekscytujące startupy z Doliny Krzemowej, jak również przedsiębiorstwa z listy Fortune 50. Jej najnowsza inicjatywa nosi nazwę PsychTech, czyli płynne połączenie psychologii i technologii w celu zwiększenia i przyspieszenia wydajności i wyników.  Jako ekspert w dziedzinie złożoności, nieliniowości i bałaganu w ludzkiej naturze, Patrycja prowadzi globalne wykłady i współpracuje z najbardziej ekscytującymi i przełomowymi firmami na świecie. W wolnym czasie biega w maratonach, czyta artykuły naukowe i medytuje.